31 Mayıs 2020 Pazar
Realme TV Türkiye pazarına girecek mi?

Realme TV Türkiye pazarına girecek mi?

Bugün bir anda Hindistan’da ortaya çıkan Realme TV ile ilgili gelişmeler ne? Peki Türkiye? Biz bu ürünlere sahip olabilecek miyiz?

Mobil üreticilerin televizyon pazarına girmeleriyle fiyatlar düşüyor; özellikler yükseliyor. Realme TV sonunda bu pazara resmen giriyor? Peki Türkiye?

Akıllı telefon üreticilerin son dönemde televizyon pazarına da girmeye başladığını görüyoruz. Bu noktada Samsung ve LG’nin başarısı Çinli mobil üreticileri de gaza getirdi ve bu noktada Xiaomi önderliğinde başlayan mobil üreticilerin televizyon pazarına girme süreci de oldukça iyi bir şekilde gidiyor. Hatta Xiaomi TV‘ler bugün Çin’de en çok satan televizyon olmayı başardı.Bu üreticilerden birisi de Realme oluyor. Ülkemizde de resmi olarak bulunan Çinli üretici Realme TV ile bu pazarda kendine yer bulmak istiyor.

Hindistan Standart Enstitüsü (BIS) tarafından bugün onaylanan 43 inç büyüklüğünde bir televizyon ortaya çıktı. Bu televizyonu Realme en başarılı olduğu ülke olan Hindistan‘a özel olarak satışa sunabilir. Farklı büyüklükteki versiyonları ise Çin ve Asya pazarında dağıtıma sunulabilir.

 JSC55LSQL model numarasına sahip 43 inç büyüklüğündeki bu televizyonun tamamen fiyat performans odaklı bir ürün olacağını düşünüyoruz. Aynı ekran boyutuna sahip Xiaomi LED Smart TV 4A modelinin Hindistan‘da 300 dolar seviyesinde olduğunu görüyoruz. Bakalım Realme bundan daha iyi bir fiyat ortaya koyabilecek mi? Daha fazla özellik bizlere sunabilecek mi?

Realme TV Türkiye pazarına gelir mi?

Bu fiyatları görünce eminiz herkes bu soruyu soruyordur ama ilk etapta bu ürünlerin ülkemiz pazarına gelmesi zor. Belki 2021 yılına…