31 Mayıs 2020 Pazar
Realme X3 SuperZoom resmen göründü!Peki yeni ne var?

Realme X3 SuperZoom resmen göründü!Peki yeni ne var?

Mobil pazarda rekabet kıyasıya sürerken bir süredir adından bahsettiğimiz Realme X3 SuperZoom modeli resmen ortaya çıktı. Pkei telefon bize ne sunacak? İşte detaylar…

Bir süredir farklı haberlerini paylaştığımız Realme X3 SuperZoom bugün Bluetooth SIG sertifikası alırken yakalandı. Peki telefon neden SuperZoom?

Akıllı telefon pazarında bugüne kadar amiral gemisi telefonların dikkat çekici özelliklerinden bahsettik ama pandemi sonrasında alım gücünün düşmesi ve önceliklerin değişmesi sonrasında birçok kişi için orta segment telefonlar büyük önem kazandı. Artık orta segmentin savaşı başladı ve tüketiciler en iyiyi en iyi fiyata almak için ciddi anlamda araştırma yapıyorlar. Bir süreden beri bahsettiğimiz Realme X3 SuperZoom bugün ilk kez Bluetooth SIG sertifikasında göründü.

Telefon ile ilgili henüz çok fazla bilgiye sahip değiliz ama telefonun Snapdragon 855 yonga setine ve 12GB RAM gücüne sahip olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte Bluetooth 5.1 ve Android 10 işletim sistemine sahip olduğu da sertifikada ortaya çıkan bir diğer detay. Biz Snapdragon 855 diyoruz ama buradaki yonga setinin Snapdragon 855+ olabileceğini de unutmamak gerek.

TENNA‘da sızan görsele biraz photoshop yapınca önde aynen Realme 6 Pro serisinde olduğu gibi çift kamera kurulumunu ve arkada da yine Realme 6 serisini hatırlatan bir kamera dizilimini görüyoruz. Yeni telefonun kamera tarafında SuperZoom ismini almasının sebebinin ne olacağını bilemesekte Çinli kaynaklar yeni telefonun 50x Zoom yapabileceğini belirtiyor.

Telefonun OPPO A92s olacağına inancımız ise tam. Bakalım Realme bu telefonu hangi pazarlara getirecek. Bize telefon ne sunacak? Bunu da kısa süre içinde öğreneceğiz…