31 Mayıs 2020 Pazar
MIUI 12’nin bazı yenilikleri kullanılabilir durumda!!!

MIUI 12’nin bazı yenilikleri kullanılabilir durumda!!!

Xiaomi, tema ürün müdürü, bugün yaptığı bir açıklamada yeni tema uygulamasının MIUI 12’ye göre güncellendiğini ve şuan da indirilebilir durumda olduğunu açıkladı.

27 Nisan tarihinde tanıtılması beklenen MIUI 12 arayüzünün getirdiği bazı yenilikleri önceden deneyimleyebilirsiniz. Peki ama nasıl?

Çinli teknoloji devi Xiaomi, birkaç gün önce yeni arayüzü MIUI 12‘nin tanıtım tarihini resmi olarak duyurdu. Raporlara göre şirket yeni güncellemesini Mi 10 Lite ile beraber 27 Nisan tarihinde gerçekleştireceği bir lansman ile tanıtacak. Buna ek olarak, MIUI 12‘nin tanıtım tarihinin belli olmasının ardından yüzlerce yeni sızıntılar ortaya çıktı. Örneğin,  bazı iddialara göre ilk kapalı beta güncellemesi 29 Nisan tarihinde gerçekleşecek.

Bunun gibi çok fazla sızıntılar ortaya atılıyor. Ancak, şirketten resmi bir açıklama gelmediği sürece bu tip şeylere inanmayalım. Şimdi gelelim asıl konumuza. MIUI 12, henüz yayınlanmadı ancak bazı uygulamalar yepyeni özellikleriyle güncellendi. Örneğin bugün, Xiaomi Theme yetkilisinin Weibo‘dan yaptığı bir açıklama,  yeni özelliği “Vientiane Screen +’ın açık beta güncellemesinin artık kullanılabilir ve indirilebilir durumda olduğunu ortaya koyuyor.  Vientiane Screen uygulaması, bilmeyenler için söyleyelim, AMOLED ekranlar için geliştirilen Always On Display uygulamasıdır.

Bugün, güncellenen tema uygulaması sayesinde Always On Display  için binlerce yeni animasyonlar ve görseller kullanılabilir durumda.

Bu yenilikleri cihazlarınıza uygulamak için yapmanız gereken tek şey, BURADAKİ linke tıklayarak uygulamanın APK dosyasını indirip kurmak olacak.

MIUI 12 arayüzü bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde, TÜV Rheinland tarafından yeni bir gizlilik sertifikası aldı. Bu sertifika Xiaomi’nin,  “MACE” (Mobil AI Compute Engine) adında yeni  bir açık kaynak programı geliştirdiğini ortaya koyuyor. Mace, bilmeyenler için söyleyelim,  yapay zeka çerçevesidir ve özellikle mobil cihazlar için kullanılmaktadır. Çinli teknoloji devi bu sistem sayesinde cihazlarının güvenliğini en üst düzeye getireceğini iddia ediyor. 

Bakalım Xiaomi, 27 Nisan’da tanıtacağı MIUI 12 güncellemesi ile kullanıcılarının yüzünü güldürebilecek mi? Bekleyip görelim.

MIUI 12 ile gelecek bazı özellikler:

  1. MIUI ana ekranı tıpkı Google cihazları gibi beyaz bir araç çubuğuna sahip olacak.
  2. Kamera arayüzü güncellenecek
  3. Uygulama bildirimleri baştan aşağı yenilenecek.
  4. Reklamlar tamamen kaldırılacak
  5. Arayüz baştan aşağı yenilenecek ve yeni animasyonlar gelecek.
  6. “Mükemmel” karanlık mod diğer adıyla Dark Mode 2.0
  7. Yeni çoklu görev
  8. Yeni oyun modu
  9. Yeni bildirim filtresi
  10. Yeni tarayıcı uygulaması.