31 Mayıs 2020 Pazar
Realme gizemli bir model ile karşımızda! Yoksa oyuncu telefonu mu?

Realme gizemli bir model ile karşımızda! Yoksa oyuncu telefonu mu?

Çin teknoloji devi OPPO’nun, 2018 yılında Redmi ve Honor’a karşı oluşturduğu Realme markası, hız kesmeden yeni telefonlarını bizlerle buluşturuyor. Önümüzdeki günlerde X50m 5G modeli ile karşımıza çıkacak olan ve her sektörde OPPO’nun elini rahatlatmak isteyen şirket, bu kezde gizemli bir model ile haberlerimize konu oldu.

Pazara sürekli farklı farklı cihazlar ile giriş yapan Realme, bu kez de oyuncu telefonu ile karşımıza çıkabilir! Peki nereden mi biliyoruz? İşte karşınızda gizemli Realme!

OPPO‘nun Redmi ve Honor‘a karşı oluşturduğu ve genelde uygun fiyatlı telefonlarını piyasaya sürdüğü Realme markası, son derece iddialı bir cihaz ile rakiplerine göz dağı vermek istiyor. 29 Nisan tarihinde X50m 5G ile karşımıza çıkacak olan şirket, Weibo‘da Digital China Station‘un yayınladığı görsel neticesinde, daha öncesinde görmediğimiz bir Realme telefonunu tasarımsal olarak bizlerle buluşturdu. Yayınlanan görselde, iki farklı Realme modeli masanın üstünde bulunurken, bir cihazın tasarımsal olarak premiuim hissiyat verdiğini söyleyebiliriz.

Kevlar kaplamalı, siyah ile koyu yeşilin birleşmesi ile elde edilmiş geçişli bir arka tasarıma sahip olacak olan cihaz, orta tarafında OPPO Reno serisinden alışık olduğumuz bir şeridi barındıracak. Altın renginde kenarlara sahip olan bu şeridin tam ortasında Realme logosu, üst tarafta ise üçlü arka kamera yer alacak. Şeridin sağında ise LED flaş gözümüze ilişirken özellikleri hakkında yapılan iddialar, bu telefonun bir oyuncu telefonu olacağı yönünde.

Realme, bu yıl içerisinde 5G destekleyen beş farklı akıllı telefon tanıtacağını zaten aylar öncesinden duyurmuştu. O cihazlardan biri olması muhtemel olan ve Snapdragon 865 yonga seti ile birlikte UFS 3.1 depolamayı bizlere sunması beklenen yeni Realme, LPDDR5 RAM‘i de karşımıza çıkaracak. Aynı zamanda cihazın tasarım detayları, bu yeni modelin Realme’nin en iddialı projesi olacağı izlenimini bizlere fazlasıyla veriyor. Aynı zamanda yayınlanan görselin üstünde bırakılan notta, Realme ‘nin henüz oyun pazarına girmemesi sebebi ile bu cihazın oyuncu telefonu olabileceği de belirtiliyor.