31 Mayıs 2020 Pazar
Realme Türkiye büyümeye devam ediyor!

Realme Türkiye büyümeye devam ediyor!

Bugün gele bir basın açıklaması ile birlikte Realme Türkiye’nin tüm pazar küçülürken ne kadar büyüdüğünü gördük. Peki büyüme ne kadar? İşte detaylar…

Mobil pazar Koronavirüs pandemisi sonrasında küçülürken Realme büyüdü. Hem de oldukça iyi bir büyüme rakamı ortaya koydu…

Yaşanan Koronavirüs salgını sonrasında dünyada büyük bir değişim var. Bu değişim birçok sektörü etkiledi ve bu etkilenen sektörlerin başında da mobil pazar geliyor. 2020 ilk çeyrek raporları özelikle amiral gemisi pazarındaki gerilemenin çok büyük olduğunu gösterirken kullanıcıların orta segment pazarına daha fazla ilgi gösterdiklerini görüyoruz. Bu noktada tüm üreticiler küçülürken mobil pazarın en sevilen markalarından birisi haline gelen Realme büyüdü.

Hatta büyümedi resmen uçuşa geçti. Zira ortaya çıkan raporlara göre pazar %31 seviyelerinde küçülürken Realme %40 oranında büyüdü. Bu büyümeye yeni nesil Realme 6 serisinin büyük bir katkısı olduğunu da söylemek gerekiyor. Konu ile ilgili Realme Satış Direktörü Doğuş Dedeoğlu koronavirüs döneminde markanın durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye pazarına çok yeni giren bir marka olarak bu süreci hedeflerimizden geriye düşmeden geçirmek ilk önceliğimizdi. Ancak bu dönemde daha net gördük ki realme, oluşan fan kitlesi ile beraber sevilen bir marka olma yolunda hızla ilerliyor. Sektörde satışların %31 oranında daralmaya gittiğini görüyoruz. Ancak realme bu dönemde %40 büyüyerek hepimize birçok şeyi kanıtladı. Ülkemizin de virüs ile mücadelesi günden güne daha iyi bir boyuta ulaşıyor. Bu günler bittiğinde her şey çok daha güzel olacak.”

Realme’nin genç ve güzel Pazarlama Direktörü Merve Yeniev ise;

Teknoloji markası olarak, fiziksel birlikteliğin mümkün olmadığı dönemde elimizdeki imkanları değerlendirerek iletişim çalışmalarımızın tamamını online olarak yürüttük. Online lansmana online hazırlanan ilk marka olduk ve başarılı bir lansman geçirdik. Bu dönemde teknolojinin aslında hayatlarımızla ne kadar bağlantılı olduğunu bir kez daha anladık. Aynı zamanda kendi gücümüzü de keşfettik. Bu günlerin en kısa zamanda sona ermesini diliyor ve realme fanları ile bir araya geleceğimiz günleri bekliyoruz”

Şeklinde konuştu. Realme’ye başarılar diliyoruz…