23 Mayıs 2022 Pazartesi
Realme Watch tanıtıldı! İşte tüm özellikleri!

Realme Watch tanıtıldı! İşte tüm özellikleri!

Realme’nin ilk akıllı saati Realme Watch tanıtıldı. 50 dolar fiyatı ile dikkat çeken akıllı saatin tüm özellikleri haberimizde.

Realme, uzun zamandır beklenen yeni akıllı saati Realme Watch ile karşımıza çıktı. Özgün tasarımı ile dikkat çeken saatin özellikleri haberimizde.

Apple Watch‘un akıllı saat pazarını domine etmesinin ardından Çinli teknoloji devleri Apple’ı kopyalamaya başlamıştı. Apple Watch benzeri akıllı saatler ile çöplüğe dönen bu pazar, Realme ile tekrardan yükselişe geçecek gibi görünüyor. Realme’nin uzun zamandır beklenen Realme Watch modeli bugün resmen tanıtıldı. Özgün tasarımı ile diğer Çinli teknoloji üreticilerine taş çıkaran realme, bu alanda ne kadar iddialı olacağının da sinyallerini veriyor.

Akıllı saatte 320×320 çözünürlüğünde 1.4 inç büyüklüğünde 380 nit parlaklık sunan TFT LCD ekran yer alıyor. Bu ekran çizilmelere ve darbelere karşı Corning Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Her akıllı saat gibi bu akıllı saatte de spor odaklı modlar bulunuyor. Bu modlar arasında; koşu, yürüyüş, aerobik, güç antrenmanı, futbol, basketbol, masa tenisi, badminton, kondisyon bisikleti, yoga ve kriket yer alıyor.

Kalp atış hızını takip etmenizi sağlayan sensörlere sahip olan realme Watch’ta uyku takibi özelliği de yer alıyor. Ayrıca bu modelde oksijen doygunluk seviyelerini izleme özelliği de bulunuyor. Bluetooth 5.0 teknolojisine sahip olan akıllı saatte IP68 sertifikasına da yer veriliyor. Akıllı saat üzerinden ayrıca telefona gelen bildirimleri görüntüleme, aramayı reddetme ve müziği kontrol etme gibi özellikler de bulunuyor.

realme watch

160 mah kapasiteli bataryadan beslenen realme’nin akıllı saati tüm özellikleri açıkken tam 7 güne kadar kullanım süresi sunuyor. Güç tasarruf modunu açtığınızda ise 20 güne kadar kullanım süresi sizleri bekliyor. Diğer Android akıllı saatler gibi WearOS ile gelmeyen realme Watch’ta firmanın kendi geliştirdiği yazılım bulunuyor. Yaklaşık olarak 50 dolardan satışa sunulacak olan realme watch’un Türkiye’ye de geleceğini belirtelim.