03 Ağustos 2020 Pazartesi
Realme X3 geliyor! Hem de bomba gibi geliyor

Realme X3 geliyor! Hem de bomba gibi geliyor

Realme Türkiye pazarında fırtına gibi eserken yeni ürünlerini de pazara bir bir sunuyor. Bir süredir haberlerini yaptığımız Realme X3 ile ilgili bugün resmi bilgiler sızdırıldı.

Kısa süre önce tanıştığımız X3’ün Super Zoom modelinden sonra bugün de Realme X3 serisi üç farklı modeli ile karşımıza çıktı.

Akıllı telefon pazarında Çinli üreticilerin ciddi anlamda agresif politikalara sahip odluklarını görüyoruz. Yaşanan pandemi sonrasında kullanıcılar amiral gemisi telefonlar yerine orta üst segment telefonlar almaya başladılar. Bunu gören Realme gibi üreticiler ise geçtiğimiz yılın en üst seviye işlemcisi Snapdragon 855 Plus yonga setini uygun fiyatlı telefonlara koymaya başladılar. Bu telefonların en başında ise Realme X3 gelecek gibi görünüyor.

26 Mayıs tarihinde tanıtılan Realme X3 Super Zoom telefonunda da Snapdragon 855 Plus yonga seti kullanan OPPO alt markası Realme, aynı satış politikasına devam edecek gibi görünüyor. Bugün sızan bilgilere göre yeni telefonda şu özellikler olacak.

Öncelikle sızan bilgilere göre telefonun üç farklı versiyonu ile karşılaştık. Bunların farklı pazarlar için yapıldığını düşünüyoruz. RMX2081L1, RMX2085L1 ve RMX2086L1 kod numaraları ile görünen her üç modelinde 5G desteği olmayacağını belirtelim. Yani muhtemelen Realme Türkiye X3 modelini bizlere sunacaktır.

Bununla birlikte Android 10 ve 2400×1080 piksel Full HD+ ekran göreceğiz. Çözünürlüğe bakında telefonda delikli ekran olacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Fiyat tarafında bize ne sunulacak şimdilik belli değil ve resmi görseller de henüz sızmış değil ama kısa süre içinde bu bilgiler de el altından basın mensupları ile paylaşılacaktır…