03 Ağustos 2020 Pazartesi
Realme patent listesini genişletti; dört patent birden!

Realme patent listesini genişletti; dört patent birden!

Son dönemim en dikkat çekici isimlerinden biri olan Realme, yeni telefonlarında tasarımsal açıdan başarı sağlamak istiyor. Öyle ki yeni aldığı patentler ile arka tarafta alışılagelmiş tasarımını ortadan kaldırmayı planlayan şirket, patent listesini de genişletmeye devam ediyor.

Çinli OPPO’nun başarılı alt markası Realme, dört yeni patent alarak pazarı çeşitlendirmeyi planlıyor. İşte şirketin yepyeni patentleri!

Son dönemin en başarılı isimlerinden biri olan Realme, cihazlarında esas aldığı tasarım detaylarını değiştirmekte kararlı. Öyle ki birçok cihazında benzer tasarımlar kullanan ve artık dozunu kaçırmaya başlayan şirket, yeni tasarım denemeleri ile cihazlarına yön vermek istiyor. Son olarak C11 modelinde diğer cihazlarına göre daha farklı bir kamera düzenini karşımıza çıkartan Çin merkezli marka, önümüzdeki günlerde de farklı tasarımlı cihazları piyasaya sürebilir. En azından şirketin aldığı dört yeni patent buna işaret ediyor.

Karşımıza çıkan patentlere göre arka tarafta yeni maceralara atılmak isteyen Realme, tüm görüntülerde dörtlü kamera kurulumunu baz alıyor. İlk tasarıma göre yeni modellerinde yuvarlanmış köşelere sahip kare kamera platformuna yerleştirecek olan üretici, bu platforma biraz açı vererek daha estetik bir tasarım ortaya çıkartacak. İkinci tasarım ise yuvarlak bir platforma yerleştirilmiş iki büyük ve iki küçük kamerayı esas alacak. Şirketin aldığı patentlere göre üçüncü tasarım daha öncesinde K30 Pro‘da gördüğümüz köşeli kamera kurulumunu karşımıza çıkartacak. Son patentte ise kameralar “+” (artı) şeklinde sıralanacak.

Realme 6i

Ön tarafta damla çentikli yapıyı devam ettirmeyi planlayan Realme, bu dört yeni patent ile pazara çeşitlilik kazandırabilir. Peki sizce alınan bu patentlerden en estetik ve hoş duranı hangisi? Yorumlarda belirtebilirsiniz.