24 Kasım 2020 Salı
Xiaomi’den sonra Realme’de 100W şarj teknolojisini geliştirmeye başladı!

Xiaomi’den sonra Realme’de 100W şarj teknolojisini geliştirmeye başladı!

Çinli teknoloji devi Realme, son çıkan raporlara göre 100Wat hızlı şarj teknolojisini geliştirmeye başladı.

OPPO’dan ayrılarak bağımsızlaşan Realme,  100 Watt hızlı şarj teknolojisini çok yakında duyuracak. Çinin yükselen yıldızı, büyük işlere imza atmaya  devam ediyor

Son zamanların yükselen yıldızı Realme, akıllı telefon, kulaklık ve giyilebilir teknolojinin ardından şimdi de 100 Watt hızlı şarj işine giriyor. Realme başkan yardımcısı Xu Xu, bugün resmi Weibo hesabından yaptığı bir paylaşım ile, Ar-Ge laboratuvarında “inanılmaz” bir teknoloji geliştirdiklerini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde de sızdırılan haberlerden yola çıkacak olursak, bu teknolojinin 100 Watt hızlı şarj olması öngörülüyor.

Realme, zaten 65Wat (SuperDart) hızlı şarj teknolojisine sahip. Ancak daha ileriyi yönelik girişimlerde bulunmak isteyen bu şirket, 100W hızlı şarj teknolojisini de şimdiden geliştirmeye başladı.  Bunun yanı sıra Xiaomi‘de aynı teknoloji üzerine bir süredir çalışıyor. Hatta Xiaomi  ve Redmi markasının genel müdürü; 100W hızlı şarj teknolojisini seri üretime geçirdiklerini ve en kısa sürede piyasaya getireceklerini de açıkladı.

Realme 100 Watt

İddialara göre 100 Watt hızlı şarj teknolojisi, bu yılın ikinci yarısında ortaya çıkacak.  Ayrıca çeşitli şirketler tarafından görüntülenen laboratuvar verilerine göre, 100W hızlı şarj, 4.000 mAh bir pili, 20 dakikadan daha kısa bir sürede tamamen şarj edebilecek.

Son olarak bugün, Huawei‘nin de hızlı şarj teknolojisi geliştirdiği ortaya çıktı. 3C sertifika sitesinin raporuna göre, Çinli şirket “HW-110600C00” kod adına sahip 66Wat‘lık bir hızlı şarj geliştiriyor. Söylentilere göre bu şarj cihazı önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmeye başlayacak.