23 Eylül 2020 Çarsamba
Realme V5 işlemcisi ne olacak? Bu da mı gol değil hocam

Realme V5 işlemcisi ne olacak? Bu da mı gol değil hocam

Bugün ortaya çıkan Geekbench 5 testinde bir kez daha görünen Realme V5 yonga seti tercihi resmen belli oldu. İşte tüm detaylar…

Bir süredir detaylarını ve görsellerini paylaştığımız Realme V5 ile ilgili bugün son sızıntı geldi ve telefonun işlemcisi belli oldu…

OPPO alt markası olan Realme kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor ve bu noktada da kendi arayüzünü geliştirmeyi başardı. Tabi bu arayüzün kodlarına baktığımızda OPPO ColorOS arayüzünü görebilsekte Realme elinden geleni ortaya koyuyor. Bir süredir Realme’nin yeni bir telefon üzerinde çalıştığı haberlerini sizlerle paylaşıyorduk. Realme V5 adındaki bu cihazın yonga seti ile ilgili farklı dedikodular ortaya çıkmıştı ama bugün bu dedikoduların hepsi çöpe gitti.

Zira telefonun benchmark testi ortaya çıktı ve görünen o ki; Realme V5‘in MediaTek Dimensity 720 kullanan ilk telefon olacağı anlaşıldı. MediaTek Dimensity 720 yonga setinin karşılığı Qualcomm Snapdragon 690 olarak görülebilir. MediaTek Dimensity 720‘nin 5G modemli orta sınıf bir yonga seti olduğunu da belirtelim.

Telefonun özellikleri arasında Android 10 ve 8GB RAM gücü bulunuyor. Öncelikle Hindistan pazarında satışa sunulacak bu modelin ülkemize gelme ihtimali ise 5G modem yüzünden bulunmuyor. 2021 Yılı ile birlikte 5G telefonları ülkemiz pazarında göreceğiz gibi görünse de üreticiler şimdilik 5G modemli telefonlarını ilginç bir şekilde ülkemiz gibi 4G pazarlarına sunmuyor. Bu da oldukça enteresan.

Realme V5‘in fiyatı konusunda bir bilgi yok ama oldukça uygun fiyatlı bir ürün olmasını bekliyoruz. RMX2111 kod adıyla anılan telefon hatırlayacaksınız daha önce TENNA sitesinde üstteki görsel ile ortaya çıkmıştı. Biz görsele biraz photoshop uyguladık ve Infinty-O ekranı ile arka dörtlü kamera yapısını ortaya çıkardık.

Bakalım fiyat ve diğer detaylar ne olacak?