23 Eylül 2020 Çarsamba
Realme X7 ve X7 Pro geliyor; işte tanıtım tarihi!

Realme X7 ve X7 Pro geliyor; işte tanıtım tarihi!

Pazarın genç; ancak gelecek vaad eden üreticisi Realme, yeni 120Hz tazeleme hızına sahip AMOLED ekranlı serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket tarafından onaylanan Realme X7 ve X7 Pro, tanıtım tarihiyle de heyecanlandırdı. Peki yeni seri ne zaman geliyor? İşte şirketten yapılan açıklamalar.

Dünyanın en büyük yedinci akıllı telefon üreticisi Realme, ilk kez 120Hz tarama hızına sahip AMOLED panelli bir seri ile geliyor; Realme X7!

Dünyanın en büyük yedinci akıllı telefon üreticisi olan Realme, ilk 120Hz tarama hızına sahip AMOLED panelli cihazını çok yakında tanıtacak. Şirket tarafından açıklanan ve tanıtım tarihi de belli olan seri, yepyeni bir tasarım ile karşımıza çıkacak üst düzey özellikler ile pazarda boy gösterecek. İki cihazdan oluşması muhtemel olan seri; Realme X7 ve X7 Pro adıyla satışa çıkacak. Lansman ise 1 Eylül tarihinde gerçekleşecek.

Dün ortaya çıkan bilgilere göre aynı tarihte Realme 8 (veya 7) serisini de tanıtacak olan şirket, hem orta segmente hem de üst segmente yatırım yapmış olacak. Helio G90T‘den güç alması muhtemel olan Realme 8 orta segmente, Snapdragon 865‘den güç alması beklenen Realme X7 ise üst segmente hitap edecek. Cihazların fiyatlandırması ve kalitesi de bu segmentlere göre düzenlenecek ve 1 Eylül tarihinden itibaren satışa sunulacak. Bunların dışında X7 serisinin yeni bir tasarımla geleceğini de belirtelim.

Pil tarafında da son derece başarılı olacağı söylenen Realme X7, 120Hz tarama hızına sahip ekranının yanı sıra 125W UltraDART şarj teknolojisini beraberinde getirecek. Aynı zamanda X7 4.300 mAh, X7 Pro ise 4.500 mAh‘lik pil gücü sunacak. Son olarak 5G teknolojisini de kullanıcılara sunacak olan seri, Snapdragon 865 ile pazarda oldukça dikkat çekici bir model olacak.