01 Aralık 2021 Çarsamba
Çinli Realme, prototip telefonlarını paylaştı; aman aman!

Çinli Realme, prototip telefonlarını paylaştı; aman aman!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Realme, bir hevesle tasarladığı; ancak hiç piyasaya sürmediği prototip modellerini paylaştı. Cihazlar adeta tasarım harikası olarak karşımıza çıktı. Adama sorarlar, neden böyle yapmıyorsunuz diye…

BBK Electronics’in çatısı altında bulunan Çinli Realme, daha öncesinde tanıtmadığı prototip telefonlarını gün yüzüne çıkardı!

Dünyanın en büyük yedinci akıllı telefon üreticisi olan Realme, bugüne kadar piyasaya sürdüğü telefonlarda çoğu zaman aynı tasarım hatlarını kullandı. Özellikle arka tarafta çizgisini neredeyse hiç bozmayan şirket, dörtlü kamera kurulumunu dikey bir şekilde sol üst köşeye konumlandırdı; ancak son dönemde tanıttığı birkaç model, bu tasarım çizgisinin dışına çıktı. Özellikle C13 ve V5 modelinde diğerlerinden daha farklı tasarımları kullanıcılara sunan Realme, bu kez de daha öncesinde tanıtmadığı prototip telefonların tasarımlarını paylaştı.

Prototip olarak sayısız tasarım denediği anlaşılan şirket, LG‘den Xiaomi‘ye, Huawei‘den Poco‘ya birçok üreticinin karşımıza çıkardığı tasarımları prototiplerinde var etti. Aynı zamanda bugüne kadar tanıtılan telefonlarında kullandığı renkli arka tasarımlar, prototiplerde de bizleri karşıladı. Şerit şeklinde yukarıdan aşağıya uzanan şeritler, renk geçişli modeller, premium görüntüye sahip gümüş renkler ve dahasını prototiplerde benimseyen üretici, Realme CEO‘su Madhav Faster‘ın paylaşımıyla “Madem bunları yapabiliyordunuz, neden hep aynı kamera dizilimini kullandınız?” söylemlerinin hedefi oldu.

Paylaşılan telefonların önümüzdeki günlerde piyasaya sürülüp sürülmeyeceği bilinmezken, bazı telefonların fazlasıyla can alıcı olduğunu söyleyebiliriz. Peki sizce paylaşılan görsellerde en hoş tasarıma sahip telefon hangisi? Yorumlarda belirtebilirsiniz.