22 Ocak 2022 Cumartesi
realme UI 2.0 yepyeni özellikler ile geliyor!

realme UI 2.0 yepyeni özellikler ile geliyor!

realme’nin yeni arayüzü realme UI 2.0 yepyeni özellikler ile karşımıza çıkacak. Bu özellikler Apple’ı kıskandıracak.

realme’nin geliştirmiş olduğu yeni realme UI 2.0 arayüzü için geri sayım başladı. Peki, yeni arayüz bizlere neler sunacak?

Çinli teknoloji devi realme, yeni telefonlarının yanı sıra yazılımsal açıdan da yenilikler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda realme UI 1.0 arayüzünü kullanıma sunan firma, bugün de realme UI 2.0 arayüzünün duyurusunu gerçekleştirdi. 2020 yılı içerisinde kademe kademe sunulacak olan bu güncelleme, özellikle kişiselleştirme açısından kullanıcılara yenilikler sunacak.

2020 yılı içerisinde ilk olarak realme X50 Pro, X2 Pro, 7 Pro, 7, 6 Pro, Narzo 20 Pro ve Narzo 20 modelleri yeni arayüz güncellemesine kavuşacak. 2021’in ilk çeyreğinde ise orta segmentte yer alan diğer realme modelleri bu güncellemeyi OTA üzerinden alacak. Aşağıdaki tablodan güncellemeyi alacak modellere ulaşabilirsiniz.

Realme UI 2.0

realme’nin yeni arayüzü ile kişiselleştirme açısından bir çok yenilik sunulacak. Bu yeniliklerin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

realme UI 2.0 özellikleri

Tema Rengi işlevi ile kendi renklerinizi seçebileceksiniz. 5 yerleşik renk şeması ve 10 tek renk ile ana arayüz, bildirim çubuğu, kısayol düğmesi ve diğer 24 arayüz için kendi seçiminizi yapabileceksiniz.

Always On Display artık 5 tema sunacak. Parmağınızın dokunuşuyla AOD desenleri oluşturabileceksiniz.

Yeni Koyu Mod güncellemesi, herkesin ihtiyaçlarını karşılamak için 3 stil sunuyor. bunlar Gelişmiş, Orta ve Hassas olarak ayrılıyor. Ayrıca, kontrastı ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayan akıllı otomatik ayarlama da destekleniyor.

Simge ve zengin yazı tipi özelleştirmeleri yeni arayüz ile geliyor.

Üçüncü taraf Launcher daha fazla özelleştirilebilirlik için masaüstü tasarımımıza ve daha kolay ve ücretsiz bilgi düzenlemesi için Android11 ​​bildirim çubuğuna erişim sağlıyor.

Yeni Altyazı Birleştirme özelliği ile en sevdiğiniz filmleri ve çizgileri sorunsuz bir şekilde paylaşabileceksiniz. Ayrıca fotoğrafları parmağınızın ucuyla, realme Share, Dual Mode Music Share ile mevcut favori parçaları da paylaşabileceksiniz.

Deep Sea Gizlilik Planı, Kişisel verilerinizin güvenliği ve gizliliğiniz hakkında endişelenmeden yaratıcılığınızı paylaşabilmeniz için Görünmez Kapı, Özel Alan ve Güvenlik Kalkanı içeriyor.

Yüzer Pencere işlevi yeni olanaklar sunuyor. Artık arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve aynı anda video izleyebilirsiniz.

Dijital Refahı etkinleştiren çeşitli işlevler yeni güncelleme ile sunuluyor. Ayrıca, günlük sağlığınızı ve uyku döngünüzü takip etmenize yardımcı olan kendi geliştirdiği Uyku Kapsülü özelliği de sisteme ekleniyor.