22 Ocak 2022 Cumartesi
realme Watch ve realme Buds Air Neo Türkiye pazarına geldi! Hoşgeldi…

realme Watch ve realme Buds Air Neo Türkiye pazarına geldi! Hoşgeldi…

Akıllı telefon pazarındaki başarısını diğer ürünlere de yansıtmak isteyen Çinli üretici realme, yeni nesil ürünleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. realme Watch ve realme Buds Air Neo az önce resmen satışa başladı…

Akıllı saat ve akıllı kulaklık ile kendi ekosistemini oluşturan realme yeni nesil realme Buds Air Neo ve realme Watch ile karşımızda…

Son dönemde adını sıkça duyduğumuz ve dünyanın da en hızlı büyüyen markası unvanını elinde bulunduran realme yeni ürünleri ile karşımızda. Bir süredir markanın AIoT cihazlarını pazara sunduğunu görüyorduk ve bu cihazlar artık ülkemiz pazarına da giriş yapmaya başladı. realme “1 + 4 + N” ürün stratejisi kapsamında sadece akıllı telefon bizlere sunmuyor. Akıllı telefonlar ile birlikte akıllı TV, akıllı kulaklık, akıllı saat ve akıllı hoparlör modellerini de bizlere sunuyor. İşte bu kapsamda realme Buds Air Neo ve realme Watch resmen satışa sunuldu.

Önümüzdeki günlerde bu ekosistemin incelemesini de sizlerle paylaşacağız. Zira realme’nin kendi ekosistemini kurmak istediğini ilk gün kendileri ile yaptığımız röportajda görmüştük. OPPO markasının alt markası olmasına rağmen realme daha Türk pazarına girişte kulaklık ve powerbank modelleri ile kendi ekosistemini kurmak isteyen bir üretici konumundaydı. Peki yeni ürünler bize ne sunuyor?

realme Watch bedavadan az pahalı fiyatı ile karşımızda!

Öncelikle bu harika akıllı saatin fiyatının 599 TL olduğunu söyleyelim. Evet yanlış yazım falan yok sadece #599TL#

realme Watch’ın 3,5 cm geniş renkli dokunmatik ekranı ve 12 dahili saat yüzü bulunuyor. Saatin 1.4 inç geniş renkli dokunmatik ekranı, 320 * 320 piksel ve 323’e kadar PPI’a yüksek çözünürlüğe sahip. Corning Gorilla Glass ile korunan ekranın parlaklığı 380 nite çıkabiliyor. Dokunmatik ekranıyla kullanıcılara zahmetsizce kontrol olanağı veren saat, yüksek kalite ve canlı renklerle bulunduğu fiyat kategorisinde en iyi görsel deneyimi sunuyor.

Kullanıcıların adeta sağlık asistanı olan realme Watch, “Gerçek Zamanlı Kalp Monitörü” ve “Kan Oksijen Doygunluk Düzeyi Monitörü” olarak da kullanılabiliyor. Yüksek hassasiyetli PPG optik kalp atış hızı sensörü ile kalp atış hızını 7×24 kesintisiz izleyip hızlı ve hassas bir şekilde ölçen saat, kalp atış hızı zaman içinde çok yükselir ya da çok düşerse kullanıcıyı uyarıyor. 14 farklı spor moduna sahip saat; kan-oksijen seviyesi monitörü, aerobik yetenek testi, kusursuz adım sayma algoritması, hatırlatıcı, su içme hatırlatıcısı, uyku izleme ve meditasyon egzersizi özellikleriyle hayatının her anında kullanıcıyı yaşamını iyileştirmeye teşvik ediyor. Müzik çalmak veya fotoğraf çekmek için realme Link uygulaması ile akıllı telefona bağlanabilen realme Watch; çağrı, mesaj ve alarm hatırlatma, hava durumu tahmini gibi akıllı bildirim işlevleri ile de akıllı telefonların en iyi destekçisi oluyor.

realme Buds Air ise tadından yenmez

Öte yandan realme, yeni kablosuz kulaklık modeli Buds Air Neo’yu da kullanıcıların beğenisine sundu. realme Buds Air Neo, R1 bağlantı ve güç yongası ile verimlilik sağlıyor. Telefon ile kulaklık arasında hızlı ve istikrarlı bir bağlantı oluşturan yeni nesil çift kanallı iletim teknolojisini kullanan R1 Gerçek Kablosuz Çip, kullanıcılara olağanüstü bir gerçek kablosuz deneyim sunuyor. Kulak içi uyumu optimize etmek ve daha rahat bir kullanım deneyimi sağlamak için yeniden tasarlanan Buds Air Neo’nun tek bir kulaklığı 4,1 gram yani sadece tek bir kağıt sayfası ağırlığında. Hafifliği ile kulaklık, kulllanıcılara kulakta varlığını adeta unutturuyor.

13 mm ses sürücülerine sahip olan kulaklık farklı yöntemlerle kontrol edilebiliyor. Kullanıcı, kulaklığın dış dokunmatik yüzeyi ile şarkılar arasında geçiş yapabiliyor, realme Link uygulaması sayesinde de kulaklığını telefon üzerinden kontrol edebiliyor. Düşük gecikme sunması Buds Air Neo’yu oyuncular için ilgi çekici bir kulaklık haline getiriyor. Gecikmeleri yüzde 51 oranında azaltan 119.2 ms süper düşük gecikme modu da dokunmatik alan üzerinden açılıp kapatılabiliyor.

Tek şarj ile 3 saate kadar kullanım süresi sunan kulaklığın pil ömrü, kılıf ile birlikte toplamda 17 saate çıkıyor. Bluetooth 5.0 ile 10 metreye kadar bağlı kalabilen kulaklık, Google Fast Pair Service ile akıcı bir şekilde eşleşebiliyor. IPX4 sertifikası sayesinde su sıçramalarına karşı dayanıklı bir yapıda olan kulaklığın, “Pop Beyazı”, “Punk Yeşili” ve “Rock Kırmızısı” olmak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunuyor.

Fiyatı 399 TL olarak belirlenen realme Buds Air Neo Teknosa, Vatan, MediaMarkt, Amazon ve Hepsiburada kanallarında kullanıcıları ile buluşacak.