22 Ocak 2022 Cumartesi
realme Q2 serisinin tasarımı onaylandı!!! Üst düzey dokunuşlar…

realme Q2 serisinin tasarımı onaylandı!!! Üst düzey dokunuşlar…

realme’nin Ekim ayında piyasaya süreceği Q2 ve Q2 Pro modeli, deri tasarımına sahip olan üst düzey özellikler ile gelecek.

realme’nin Ekim ayında piyasaya süreceği realme Q2 ve Q2 Pro modeli, tasarımı ve teknik özellikleriyle sızdırıldı; işte detayları…

Mobil sektörün son zamanlarda hızla yükselen yıldızlarından realme, yeni arayüzü realme UI 2.0 için artık gün saymaya başladı. Çinli üretici Ekim ayında muhtemelen yeni güncellemesini desteklediği tüm modellerine getirecek. Ancak Ekim ayında sadece realme UI 2.0 ile tanışmayacağız. Aynı zamanda iki yeni realme model telefonla da tanışma fırsatı bulacağız; bunlarda realme Q2 ve Q2 Pro modelleri olacak.

Aslında realme Q2 modelinin varlığından haberimiz vardı. Şirketin CEO’su hatta bu telefonla ilgili resmi açıklamalarda da bulunmuştu. Ancak bugün ortaya çıkan yeni sızıntılara göre Q2 modeli, beraberinde bir de Pro versiyonunu getirecek. realme başkan yardımcısı olan  Xu Qi, bugün realme Q2 ile ilgili bir takım teknik bilgilere değindi. Xu Qi paylaştığı bu tweet ile, realme Q2 modelinin üst düzey amiral gemilerinde bulunan düz deri bir arka tasarım ile geleceğini vurguladı. Bu, yeni akıllı telefonlara oldukça zengin bir hava katacaktır diye de düşünüyoruz.

Tüm bunlara ek olarak bazı Çinli blogerler, realme Q2 Pro modelinin de geleceğini ve aynı şekilde deri tasarımına sahip olacağını iddia etti. Raporlara göre üst düzey özellikler ile gelmesi beklenen Q2 Pro,  65W hızlı şarjı destekleyen bir pil ile donatılacak. Bunun yanı sıra her iki cihazda gücünü, aynı yonga seti olan Dimensity 800U işlemciden alacak. Son olarak her ikisi de  8 GB RAM’e sahip olacak.