23 Mayıs 2022 Pazartesi
realme Watch S Tanıtıldı Bu Saat Tutar

realme Watch S Tanıtıldı Bu Saat Tutar

Realme Watch S tanıtıldı: SpO2 monitör, daha yüksek çözünürlüklü ekran ve daha büyük pil ile beraber gelen cihaz fark yaratacak.

Realme Watch S tanıtıldı: SpO2 monitör, daha yüksek çözünürlüklü ekran ve daha büyük pil ile beraber gelen cihaz…

Realme, Realme Watch adlı ilk akıllı saatini Mayıs ayında tanıttı ve şimdi şirket, Realme Watch S adında bir saat daha tanıttı. Watch S, 360×360 piksel çözünürlüğe sahip 1,3 inç dairesel bir dokunmatik ekrana sahip. Ayrıca aydınlatma koşullarına bağlı olarak parlaklığı otomatik olarak ayarlayan ışığa duyarlı bir sensöre sahip.

Ekran, Corning Gorilla Glass ile korunmaktadır. Realme tam olarak hangi Gorilla Glass sürümü olduğundan bahsetmiyor, ancak Gorilla Glass 3 olduğunu varsayıyoruz çünkü ilk Realme Watch‘un sahip olduğu koruma da buydu.

realme Watch S

İlk akıllı saat, 12 saat yüzü teması ile geldi ve Watch S‘in kutudan kaç tane saat yüzü ile çıktığını bilmiyoruz. Realme, önümüzdeki aylarda Watch S için 100’den fazla saat yüzünün yapılacağını söyledi. Watch S‘in dairesel kasası alüminyum alaşımdan yapılmış ve sağ tarafında iki düğme bulunurken, kayışlar sıvı silikondan üretilmiş. Ayrıca kayışlar dört renk seçeneğine sahip – Mavi, Turuncu, Yeşil ve Siyah. Sonuncusu muhtemelen akıllı saat ile birlikte gelecek ve geri kalanı ayrı olarak satılacak.

Realme Watch gibi Watch S de bir PPG kalp atış hızı sensörünün yanı sıra kan oksijen seviyesi izleme için bir SpO2 sensörüne sahiptir. Akıllı saat ayrıca 16 Spor Modu ile birlikte gelmekte, Sabit Bisiklet ve Kürek Çekme yeni gelen özelliklerden. Realme Watch S’in diğer temel özellikleri arasında Uyku İzleme, Çağrı Reddetme, Akıllı Bildirimler, Müzik ve Kamera Kontrolü bulunuyor.

Realme_Watch

realme Watch S suya da dayanıklı!

Watch S, 1,5 metreye kadar suya dayanıklı IP68 derecesine sahip ancak şirket, yüzerken ve duş alırken kullanıma uygun olmadığını söylüyor. Cihaz, 15 günlük dayanıkblılık sunduğu iddia edilen 390 mAh pil ile birlikte geliyor. Cihaz (95 $ / 80 €) fiyatla satılacak ve ilk olarak Pakistan‘da 14 Kasım‘dan itibaren çevrimdışı perakende mağazalarında satışa sunulacak. Diğer pazarlarda bulunabilirlik şu anda bilinmemektedir.